Z kim romansuje Wołosz? Część 1.

Mariusz Wołosz, Prezydent Bytomia podczas spotkania z Fransem Timmermansem na zaproszenie Marszałka Województwa Śląskiego, który ostatnio dokonał politycznego puczu:

Wizyta Wiceprzewodniczącego KE ma na celu uwiarygodnienie politycznego przewrotu Marszałka Chełstowskiego, który przeszedł z PiS do nowego klubu „Tak dla Polski”.

Jak informuje Dziennik Zachodni: „To właśnie w tej chwili na Śląsku Frans Timmermans przekazuje te wiadomości, by uwiarygodnić polityczny przewrót, który dwa tygodnie temu nastąpił w śląskim sejmiku. Marszałek będący członkiem nowego klubu „Tak dla Polski”, stał się w regionie przedstawicielem samorządowców, którzy od dawna spiskują, by za plecami władzy centralnej przejąć należne im fundusze, bez konieczności uzgadniania ich przeznaczenia z Warszawą.”

Fundusz Sprawiedliwej Transformacji to nic innego jak powolne niszczenie Polskiego Górnictwa oraz uzależnienie od źródeł energii, które proponuje UE. Można powiedzieć, że zagraża to Polskiemu bezpieczeństwu energetycznemu.


Co ma do tego włodarz naszego miasta?
On również należy do klubu „Tak dla Polski”, tak samo jak należał do Koalicji Obywatelskiej i ochoczo wrzucał posty, zgodne z linią partii.


Czym jest „Tak dla Polski” w kontekści UE?
Niczym innym jak odłamem Koalicji Obywatelskiej, która od lat chodzi na skargi do Komisji Europejskiej, aby ta wywierała presje na Polskę w kluczowych dla niej kwestiach.


Z kim romansuje Wołosz?
Mariusz Wołosz niczym szpak wystający zza pleców członków Koalicji Obywatelskiej, to widok do którego powoli musimy się przyzwyczajać. Trzaskowski, Timmermans, Buzek, Kochut, Chełstowski to nazwiska przewijające się w kontekście Prezydenta Bytomia.

Dogłębsza analiza powiązań w kolejnym artykule…

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s