Wnuk pielęgniarek. Część 1.

Ciekawe informacje przynosi lektura Protokołu nr 51/2018 z przebiegu sesji Rady Miasta Mysłowice, jaka odbyła się w dniu 24 maja 2018 roku.

Jeden z punktów sesji mysłowickiej Rady dotyczył oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej Szpitala Nr 2 w Mysłowicach, którego dyrektorem był wówczas Mariusz Wołosz. Jak informowała radnych główna księgowa Szpitala  planowana strata jednostki na koniec roku 2018, szacowana była na około 4,5 mln zł. Nadmieniła, że „w ramach uzyskanej pożyczki od Miasta Mysłowice w wysokości 2,1 mln zł zostały pokryte najpilniejsze zobowiązana wymagalne w celu zaprzestania działalności komorniczych i ponoszenia dużo większych kosztów z tytułu zajęć komorniczych i nakazów sądowych”.

Radnych mysłowickich szczególnie interesował los pielęgniarek zatrudnionych w szpitalu. Radny Wojciech Chmiel zwrócił się z zapytaniem w jakim stopniu zostały zrealizowane zobowiązania Prezydenta Mysłowic wobec pielęgniarek. Mariusz Wołosz wyjaśnił, że po otrzymaniu pomocy od miasta zrealizowano dotychczas jako I etap do podstawy wynagrodzenia podwyżki w wysokości 100 zł.

Ówczesny radny, a dzisiaj prezydent Mysłowic, Dariusz Wójtowicz stwierdził, iż jego zdaniem „pielęgniarki są oszukiwane, ponieważ nie zostały zrealizowane zapisy porozumienia podpisanego w lipcu 2017 roku”.

Inny radny, Damian Sojka, podkreślił, że z wypowiedzi Dyrektora Mariusza Wołosza oraz Głównej Księgowej, a także z otrzymanych materiałów „wynika jednoznacznie, iż szpital generuje straty”.

W tym samym czasie, w którym pielęgniarkom podwyższono pensję o 100 złotych, a szpital generował milionowe straty, jego dyrektor, Mariusz Wołosz, podpisywał kolejne umowy z firmą swojego kolegi, Bartłomieja Wnuka na prowadzenie facebooka i strony internetowej Szpitala.

Jak wynika z zapisów umów, firmy Bartłomieja Wnuka – Media Consulting Wnuk i Wnuk Consulting miały między innymi nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu zamieścić informację na stronie internetowej szpitala oraz nie rzadziej niż 3 razy w tygodniu wpis na Facebooku. Za te „usługi” Media Wnuk Consulting otrzymywał miesięcznie 2000 zł brutto w roku 2016 oraz 2460 brutto w roku 2018. W tym ostatnim roku podmiot funkcjonował już jako Wnuk Consulting.

W roku 2019, Wnuk Consulting otrzymał kolejna podwyżkę wynagrodzenia za świadczone „usługi”. Po wygranych wyborach na prezydenta Bytomia w końcówce roku 2018, następca Mariusza Wołosza na stanowisku dyrektora Szpitala w Mysłowicach Grzegorz Nowak, radny Koalicji Obywatelskiej w Bytomiu, podpisał z Wnuk Consulting kolejną umowę, tym razem na „obsługę Szpitala w zakresie działań PR”. Usługi Wnuk Consulting wyceniono na 3 075 zł. brutto miesięcznie.

Czy mysłowickie pielęgniarki wiedziały, iż z konta ich zadłużonego, przynoszącego straty Szpitala, tysiące złotych miesięcznie idą przelewem na konto firmy znajomka Dyrektora Mariusza Wołosza?

Ciąg dalszy nastąpi…

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s