Czy 28 = 52?

Wracamy do sprawy współpracy spółki Bartłomieja Wnuka i Mariusza Wołosza w Szpitalu nr 2 w Mysłowicach.

Przypomnijmy fakty: W czasie, w którym szpital generował milionowe straty, jego ówczesny dyrektor, Mariusz Wołosz, podpisywał kolejne umowy z firmą swojego kolegi, Bartłomieja Wnuka na prowadzenie facebooka i strony internetowej Szpitala.

Jak wynika z zapisów umów, firmy Bartłomieja Wnuka – Media Consulting Wnuk i Wnuk Consulting miały między innymi nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu zamieścić informację na stronie internetowej szpitala oraz nie rzadziej niż 3 razy w tygodniu wpis na Facebooku. Za te „usługi” Media Wnuk Consulting otrzymywał miesięcznie 2000 zł brutto w roku 2016 oraz 2460 brutto w roku 2018. W tym ostatnim roku podmiot funkcjonował już jako Wnuk Consulting.

W roku 2019, Wnuk Consulting otrzymał kolejna podwyżkę wynagrodzenia za świadczone „usługi”. Po wygranych wyborach na prezydenta Bytomia w końcówce roku 2018, następca Mariusza Wołosza na stanowisku dyrektora Szpitala w Mysłowicach Grzegorz Nowak, radny Koalicji Obywatelskiej w Bytomiu, podpisał z Wnuk Consulting kolejną umowę, tym razem na „obsługę Szpitala w zakresie działań PR”. Usługi Wnuk Consulting wyceniono na 3 075 zł. brutto miesięcznie.

O sprawie pisaliśmy między innymi tutaj: https://goniecbytomski.com/2022/09/06/wnuk-pielegniarek/

Po wygranych wyborach firma Bartłomieja Wnuka zaczęła otrzymywać lukratywne, liczone w setkach tysięcy złotych, zlecenia z wolnej ręki od miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

W ostatnich dniach otrzymaliśmy ciekawą korespondencję dotyczącą współpracy spółki Bartłomieja Wnuka z mysłowickim szpitalem. Materiałem tym jest analiza wykonania umowy spisanej przez Mariusza Wołosza i Bartłomieja Wnuka o współpracy pomiędzy Szpitalem nr 2 w Mysłowicach a B. Wnukiem i firmą Wnuk Consulting. W dokumencie tym możemy przeczytać:

„Zgodnie z umową podpisaną 22.12.2017 r. pomiędzy Szpitalem nr 2 w Mysłowicach reprezentowanym przez Mariusza Wołosza a Bartłomiejem Wnukiem jako prowadzącym firmę Wnuk Consulting, na stronie WWW szpitala miały być publikowane treści co najmniej raz w tygodniu (par. 1 umowy: „nie rzadziej niż raz w tygodniu”), w okresie od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2018 r.

Rok 2018 miał 52 tygodnie. Co oznacza, że co najmniej tyle publikacji powinno w tym okresie zostać zamieszczonych na str. WWW Szpitala nr 2 w Mysłowicach.

Umowa mogła nie zostać wykonana. Pomiędzy 2017 r. a 2019 r. w zakładce Aktualności znaleźć można zaledwie tylko 28 publikacji”.

O tym, jak wygląda współpraca pomiędzy PEC a firmą kolegi prezydenta Mariusza Wołosza niestety nie wiemy. W Bytomiu bowiem, co wykazała kontrola radnych Roberta Rabusa i Tomasza Kupijaja, tego typu informacje uznano za tajne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s