Harmonogram widmo

Niezadowolenie z działań obecnej władzy widać już nawet w szeregach radnych Koalicji Obywatelskiej. Przykładem tego może być interpelacja radnego KO Michała Misiaszka, dotycząca zbywania go przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów. Otóż 14 lipca br. radny Misiaszek napisał, że za każdym razem gdy zgłasza problemy z nieskoszona trawą lub nieuprzątniętym po koszeniu terenem otrzymuje odpowiedź, że „wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem prac”. W związku z tym radny poprosił o przekazanie mu tego harmonogramu. Ku swojemu zdziwieniu w otrzymanej odpowiedzi przeczytał, iż takiego harmonogramu de facto nie ma.

W udzielonej mu odpowiedzi napisano bowiem, że:  „harmonogram koszenia terenów zielonych będących w utrzymaniu MZDiM jest zmienny, w zależności od występujących warunków atmosferycznych m.in. upałów, suszy, deszczu”.

Ponadto radnemu Misiaszkowi przekazano link do strony MZDiM, gdzie znajdować się miał „harmonogram prac oczyszczania miasta”. Po kliknięciu w link otwiera się nam jednak strona, o której można powiedzieć wszystko, tylko nie to, że jest harmonogramem. Ten bowiem to, według wszelkich definicji: „rozkład, rozplanowanie przebiegu czynności w czasie” lub „opis kolejności i czasu trwania kolejnych etapów jakiegoś przedsięwzięcia”. Ze strony MZDiM dowiedzieć się jednak możemy zaledwie tego kto odpowiada za sprzątanie miasta poza pasem drogowym (jest to firma „Dromar”) oraz w pasie drogowym (firma „Wieczorek”). O ile jednak przy tej drugiej formie mamy napisane które place i ulice i w jaki dzień ma sprzątać, o tyle w przypadku pierwszej firmy, odpowiedzialnej za czystość podwórek czy chodników nie wiadomo nic. Przykładowo:

Rejon obejmuje swoim zasięgiem:

Centrum, Śródmieście, Miechowice, Karb, Rozbark, Łagiewniki

Harmonogram:

Oczyszczanie terenów chodników, alejek, terenów zielonych:

·       1 raz w tygodniu – piątek

·       2 razy w tygodniu- poniedziałek i czwartek

·       3 razy w tygodniu – poniedziałek, środa i piątek

·       4 razy w tygodniu – poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek

·       5 razy w tygodniu – poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek

·       6 razy w tygodniu- poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek , sobota

Konia z rzędem temu, kto na podstawie powyższego „harmonogramu” dowie się np. ile razy w tygodniu ma być oczyszczony Karb, a ile Śródmieście i na dodatek zechce skontrolować poprawność wykonanej (lub nie wykonanej) pracy. Ale być może właśnie o to chodzi. Bo jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi z reguły o to, o co chodzi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s