Tak czy owak, zawsze Nowak…

Nasza redakcja otrzymała właśnie ciekawe informacje dotyczące zażyłej współpracy małżeństwa Wnuków, nie tylko z Mariuszem Wołoszem, ale także z jego następcą na fotelu dyrektora szpitala w Mysłowicach oraz bytomskim radnym Koalicji Obywatelskiej Grzegorzem Nowakiem.

Jak informowaliśmy wcześniej w materiale zatytułowanym „Wnuk pielęgniarek”:

W roku 2019, Wnuk Consulting otrzymał kolejna podwyżkę wynagrodzenia za świadczone „usługi”. Po wygranych wyborach na prezydenta Bytomia w końcówce roku 2018, następca Mariusza Wołosza na stanowisku dyrektora Szpitala w Mysłowicach Grzegorz Nowak, radny Koalicji Obywatelskiej w Bytomiu, podpisał z Wnuk Consulting kolejną umowę, tym razem na „obsługę Szpitala w zakresie działań PR”. Usługi Wnuk Consulting wyceniono na 3 075 zł. brutto miesięcznie.

Jak wynika z informacji, jakie otrzymaliśmy, nie był to pierwszy kontakt Grzegorza Nowaka z małżeństwem Wnuków.

Dzisiejszy radny Koalicji Obywatelskiej, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu i dyrektor Szpitala Miejskiego w Mysłowicach Grzegorz Nowak, pełnił w latach 2012 – 2014 funkcję Dyrektora Śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach. Stanowisko te objął z końcem września 2012 roku, a odwołany został na początku lutego 2014 roku. W tym czasie kierowany przez niego podmiot zdążył ogłosić nabór na stanowisko Młodszego specjalisty w Wydziale Rzecznika Prasowego – Sekcji Komunikacji Społecznej NFZ w Katowicach.

W wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko młodszego specjalisty w Wydziale Rzecznika Prasowego, Sekcja Komunikacji Społecznej Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach zatrudniona została, zamieszkała w Katowicach… Pani Małgorzata Węgiel-Wnuk. Jak napisano w uzasadnieniu wyboru:

W ocenie Komisji Rekrutacyjnej w/w kandydatka jest osobą najlepiej predysponowaną do zatrudnienia. Posiada, oprócz najbardziej oczekiwanego przygotowania pod względem wykształcenia, jak i doświadczenia zawodowego, praktyczne przygotowanie do przyszłych  obowiązków oraz umiejętność logicznego kojarzenia faktów z wiedzą o systemie  ubezpieczenia w ramach NFZ.

W mediach elektronicznych do dzisiaj odnaleźć można artykuły, w których w imieniu NFZ wypowiada się Małgorzata Węgiel-Wnuk. Przykładowo portal termedia.pl zamieszcza wypowiedz Małgorzaty Węgiel-Wnuk na temat przypadków nachodzenia pacjentów w ich domach przez osoby podające się za urzędników NFZ. Swoje ostrzeżenia przed fikcyjnymi ankieterami, termedia kończy zdaniem:

„Termedia opisywała już przypadki podobnych zdarzeń i były to akurat działania w celu wyłudzenia pieniędzy lub zmodyfikowanej tzw. metody „na wnuczka”.

My także ostrzegamy bytomian przed wyłudzaniem pieniędzy zmodyfikowaną metodą „na wnuczka”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s