Ustawiony budżet „obywatelski”

Budżet obywatelski w Bytomiu odkąd teoretyczną władzę nad Bytomiem sprawuje trio Wołosz – Bieda – Fras wrócił do łask.

Miasto dzięki możliwości przekazania wyborcom złudnego poczucia demokracji i posiadania wpływu na coś, przystępuje rokrocznie do realizacji swoich zamierzonych, celowych i kluczowych dla swojego elektoratu inwestycji.

Mniejsza o zasadności projektów. Do naszej redakcji spłynęło na dzień dzisiejszy 6 zgłoszeń o tym, że starsze osoby oddały swój głos (mimo, że nie oddały). Zazwyczaj są to osoby po w wieku emerytalnym, które jak można się domyślać nie mają dostępu do internetu, jednak ktoś za nich zagłosował i… podał numer telefonu.

Zbierane są informacje nt. osób które rzekomo swój głos oddały (a nie oddały). Do urzędu miasta wpłynie oficjalne zapytanie, do odpowiednich instytucji zawiadomienie. Osoby które wykorzystują bazy danych z jednych z bytomskich spółdzielni mieszkaniowych muszą sobie zdawać sprawę z tego, że ani ich IP, ani tym bardziej numer telefonu nie jest anonimowy i że odpowiednie służby po prostu do nich zapukają.

2 comments

  1. Do tego większość wniosków odbywa się w placówkach edukacyjnych, które ich składać nie mogą lecz znalezienie naiwnego, który w dobrej wierze podpiszę wniosek nie jest trudne.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s