Tęczowy Bytom?

Już za kilka dni Galeria Kronika zafunduje mieszkańcom Bytomia „Spotkanie storytellingowe” z Lilianą Zeic oraz wystawę Pameli Bożek i Liliany Zeic „Napływ sił”.

W mieście rządzonym przez Mariusza Wołosza,  Michała Biedę i Andrzeja Panka, w miejskiej instytucji  wysłuchać będzie można, jak „Liliana Zeic wzywa do niesubordynacji wobec heteronormy, wyjścia z ukrycia, aby queer przelał się ze sfer prywatnych w przestrzeń publiczną. Tęczową optykę rozszerza o przewodnictwo roślinne, poszukując zarówno nie-ludzkich strategii oporu, jak i możliwości ustanawiania nowych form wspólnotowych”.

Queer, to określenie używane od lat 90. XX wieku do opisywania społeczności LGBTQ+ i jej członków. Obecnie określenie to znaczy przede wszystkim „lesbijski”, „gejowski”, „homoseksualny”.

Jak czytamy w opisie spotkania storytellingowego: „Próba eksperymentalnego opowiadania o badaniach artystycznych prowadzonych przez autorkę, zaczynając od tytułowych Jabłek na dębie, poprzez namysł nad feministycznymi i queerowymi aspektami doświadczania traumy. Przewodniczkami w tej podróży będą rośliny i ich podmiotowość, jak również refleksja nad rolą opowiadania historii, ustnego przekazywania i dzielenia się opowieściami”.

Liliana Zeic, jak czytamy w opisie jej osoby zamieszczonym na wikipedii: „Czerpie ze swoich doświadczeń jako aktywistki oraz lesbijki wychowanej i mieszkającej w Polsce”.

Bytom Mariusza Wołosza mocno skręcił w lewo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s